چند روش برای تمیزکردن ظروف پلاستیکی آشپزخانه

چند روش برای تمیزکردن ظروف پلاستیکی آشپزخانه

چند روش برای تمیزکردن ظروف پلاستیکی آشپزخانه

 چند روش برای تمیزکردن ظروف پلاستیکی آشپزخانه از دغدغه های مهم بانوان در آشپزخانه است. تمیز کردن ظروف پلاستیکی نیز علاوه بر نظافت و تمیز نمودن محیط آشپزخانه بسیار مهم است. می خواهیم در این مقاله شما را با ترفند های ساده آشنا کنیم تا بتوانید فوری ظروف پلاستیکی خود را تمیز و شفاف کنید. امروزه به هر جا از محیط اطرافمان که نگاه می کنیم پلاستیک می بینیم، به خصوص در آشپزخانه شما. از ظروف مختلف گرفته تا تخته های برش، همه پلاستیکی هستند زیرا پلاستیک ها معمولاً طول عمر بالایی دارند و استفاده از آنها برای همه رایج تر و ساده تر است. ظروف پلاستیکی نسبت به دیگر ظروف بسیار سبک هستند و اگر از پخش عمده پلاستیک آنها را تهیه کنید ارزان قیمت تر می باشند. این ظروف به حفظ مواد غذایی ما کمک می کنند و آن را برای روزها در یخچال تازه نگه می دارند. در حالی که پلاستیک مزایای زیادی دارد، اما تمایل به جذب بو و لکه های قوی را نیز دارند به خصوص اگر از ادویه ها مانند زردچوبه در ظروف پلاستیکی استفاده شود رنگ زرد آن باعث کدر شدن پلاستیک می شود و به سادگی پاک نمی شود.

 

چگونه ظروف پلاستیکی را تمیز کنیم؟

 

در ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی دارید، خوش شانس هستید. ماشین ظرفشویی راه حل خوبی برای تمیز کردن ظروف پلاستیکی و تخته های برش است. می توانید از شوینده ‌های معتبر ماشین ظرفشویی استفاده کنید که ذرات و بوهای غذا را بدون نیاز به شستشوی اولیه از بین می ‌برند.

مطمئن شوید که تمام اقلام پلاستیکی را روی قفسه بالایی ماشین ظرفشویی قرار داده اید تا خیلی داغ نشوند و ذوب نشوند.

پلاستیک معمولاً به طور کامل در ماشین ظرفشویی خشک نمی شود، بنابراین هنگام تخلیه اقلام پلاستیکی را در قفسه خشک کن بیندازید تا قبل از قرار دادن داخل کابینت در هوا خشک شوند.

 

جوش شیرین

بله جوش شیرین واقعا ما بدون جوش شیرین چه کار می کنیم؟ جوش شیرین برای تمیز کردن پلاستیک بسیار عالی است زیرا بوی بدی که پلاستیک به خود گرفته باشد را نیز جذب می کند.

روش تمیز کردن ظروف پلاستیکی آشپزخانه با جوش شیرین:

 

ابتدا اقلام پلاستیکی را با آب داغ بشویید تا همه مواد غذایی آن خارج شوند.

روی جوش شیرین کمی آب بپاشید تا خمیر شود.

با استفاده از خمیر با اسفنج یا اسکرابر ظروف را تمیز کنید.

بعد از چند دقیقه با آب گرم آبکشی نمایید.

اجازه دهید ظروف در سبد خشک کن با هوا خشک شود.

 

ضدعفونی کننده دست

شاید این مورد کمی عجیب باشد، اما یکبار امتحان کنید. ضدعفونی کننده دست در برابر لکه های سرسخت عالی عمل می کند و مطمئناً این روزها ضد عفونی کننده دست همیشه همراه دارید، پس چرا آن را امتحان نکنید؟

بیشتر بخوانید  نکات انتخاب رنگ سرویس پلاستیکی

روی قسمت هایی از ظروف پلاستیکی یا تخته برش دارای لکه، ضدعفونی کننده دست بریزید. آن را بمالید تا به طور یکنواخت پخش شود.

بگذارید ضدعفونی کننده دست به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت روی ظرف بماند.

سپس با مایع ظرفشویی و آب گرم تمیز بشویید.

اجازه دهید تا در محیط خشک شود.

 

 

قرص تمیز کننده دندان مصنوعی

این قرص ها برای از بین بردن تغییر رنگ طراحی شده اند، بنابراین برای پاک کردن لکه های عجیب و سرسخت از روی پلاستیک شما عالی هستند. شما می توانید قرص های دندان مصنوعی را در هر داروخانه معمولی پیدا کنید.

روش استفاده:

دو عدد قرص دندان مصنوعی را با آب داغ در یک ظرف بزرگتر بریزید و ظرف پلاستیکی خود را در محلول فرو کنید.

اجازه دهید یک شب در محلول خیس بماند تا زمانی که لکه ها از بین بروند.

سپس با مایع ظرفشویی و آب گرم بشویید.

چند روش برای تمیزکردن ظروف پلاستیکی آشپزخانه

 

نحوه تمیز کردن وسایل پلاستیکی محبوب

 

برای تمیز کردن اسباب‌ بازی‌ های پلاستیکی کودک، بطری‌ های پلاستیکی قابل استفاده مجدد، یک صابون ملایم گزینه عالی است. این اقلام را هفته ای یک بار (یا اگر فردی مریض است) در سینک بشویید.

قبل از بازگرداندن آنها به سطل ها یا سبدهای خود، مطمئن شوید که آنها در هوا خشک می شوند تا از رشد باکتری یا کپک جلوگیری شود.

برای تمیز کردن قطعات پلاستیکی داخل یخچال توصیه می کنیم از تکنیک خمیر جوش شیرین استفاده کنید که هم با لکه ها و هم با بوی نامطبوع یخچال مبارزه می کند.

(توجه: حتماً ابتدا یخچال خود را خالی کنید تا این کار آسان تر شود. تمام بطری های چاشنی و باقیمانده های غذا را بیرون بیاورید تا مطمئن شوید که به همه شکاف ها و گوشه ها دسترسی خواهید داشت.)

با استفاده از نسبت 3:1 جوش شیرین به آب خمیر جوش شیرین + آب درست کنید.

به مقدار زیاد خمیر را روی نواحی لکه دار شده بمالید و بگذارید 30 دقیقه بماند.

در حالی که خمیر در حال سفت شدن است، می توانید یک قطره مایع ظرفشویی را با آب گرم در یک بطری اسپری مخلوط کنید تا بقیه یخچال پاک شود. با این روش چربی و کثیفی را از بین می برید، به علاوه برای مواد غذایی نیز ایمن است.

 

برای تمیز کردن بطری‌ های پلاستیکی آب قابل استفاده مجدد، معمولاً می ‌توانید آنها را روی قفسه بالایی ماشین ظرفشویی قرار دهید.

برای تمیز کردن کامل تر، بطری پلاستیکی آب خود را تقریباً 2/3 پر از آب داغ و چند قطره سفید کننده کنید. درپوش را گذاشته و خوب تکان دهید.

بگذارید یک ساعت بماند.

با استفاده از اسکرابر بطری، درب و بطری را بشویید.

با آب تمیز و گرم خوب بشویید.

با درپوش باز بگذارید در هوا خشک شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *